Paco Delgado

pacoPaco Delgado, hiszpański kostiumolog, za swoje projekty do “Nędzników” otrzymał nominacje do prestiżowych nagród – BAFTA, Goya i Oscara.  Przy produkcji odpowiadał nie tylko za kreacje dla aktorów pierwszoplanowych, ale i dla całej obsady – w sumie musiał czuwać nad produkcją ponad dwóch tysięcy kostiumów.

Jako dziecko Paco z przyjemnością rysował i wykonywał szkice, w szkole średniej często projektował scenografie na potrzeby przedstawień szkolnych, a z czasem zajął się również kostiumami. Mimo że początkowo planował studiować fizykę, świat kostiumów zafascynował go tak bardzo, że ostatecznie ukończył projektowanie w Institut del Teatre w Barcelonie. Delgado robił kostiumy do wielu europejskich produkcji, ale to właśnie „Nędznicy” byli dotąd jego największym wyzwaniem zawodowym.

GALA DE LOS XXVII PREMIOS GOYA

„Moda płynie z wnętrza projektanta, podczas gdy projektowanie kostiumów jest częścią procesu kształtowania rzeczywistości wokół danego momentu opowiadanej historii, czasu do jakiego się odnosi i wizji reżysera – to właśnie moja pasja.”

Reklamy

One thought on “Paco Delgado

  1. Jakoś nieszczególnie podobały mi się te kostiumy w Nędznikach. No może oprócz Heleny B-H i Sashy B-C i Russella Crowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s